0 oy
40 gösterim
Haber kategorisinde (15,410 puan) sordu
Daha birkaç gün önce çok üzücü bir olay yaşandı. 8 yaşındaki Eylül feci şekilde can verdi. Bu olaydan sonra gündemde idam cezası var. Ben idam cezasının kesinlikle gelmesini istiyorum. Görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce idam cezası geri gelmeli mi? İdam cezasının gelmesini istiyor musunuz? İdam cezası geri gelir mi?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

5 Cevap

+1 oy
(7,250 puan) cevapladı
İdam cezası kesinlikle gelmeli ancak her olay çok iyi bir şekilde araştırılmalı.  Haksız yere yatan da çok çünkü.
+1 oy
(9,150 puan) cevapladı
idam cezası gelmeli ve kesinlikle caydırıcı olacağını dusunuyorum.Tabikide getirilecegi şeyler de önemli
0 oy
(100 puan) cevapladı
İdam cezası gelmeli fakat hangi koşullarda uygulanacağı kurallarla sabitlenmeli
0 oy
(4,120 puan) cevapladı
Zaten birçok kişi idam kararının gelmesinden yana. Böylece birçok tecavüz ya da çocuk istismarlarının da önüne geçilebileceği düşünülmektedir. Benim fikrimce bu doğru bir düşüncedir. Hatta daha fazlası yapılmalıdır. Yarınımız olan cocuklar korunmalıdır, zaten bu pislikte bir insan yaşayıp boşa oksijen harcamasın.
+1 oy
(4,420 puan) cevapladı
Bu konu çocukların sıklıkla kaybolduğu ve çok acı şeyler yaşadığı dönemde hepimizin aklında olan bir soru. Ancak idam cezası gelmeli mi sorusu için net bir şekilde gelmeli diyemiyorum. Çünkü ölüm kurtuluşları olacakmış gibi geliyor. Kimyasal hadım konusunda da kesinlikle uygun bir yöntem değil kişileri daha da gaddarlastiracagi icin bu kez daha çok suça teşvik olacaklardır. Idam yerine daha akılcı ve zorlayıcı şeyler gelmeli fikrimce. Bu kişiler toplanarak günde 12 saat pedal çevirip enerji üretebilir, maden, taş, tuz gibi ocaklarda calistirilabilirler. Ama madde bağımlısı olan, psikolojik rahatsizliklari bulunan insanları idam kararı korkutmaz. Bunu da kaniksayacaklardir diye düşünüyorum.
Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

Kategoriler

2,546 soru

2,703 cevap

26 yorum

75 üye

...