0 oy
11 gösterim
Anne & Bebek kategorisinde (100 puan) sordu
Bebeklerin doğumdan itibaren en güçlü refleksi emmektir . Bebeğe emzik vermek gerekli midir ? Emzik kullanmanın avantaj ve dezavantajı nedir ?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

2 Cevap

0 oy
(4,420 puan) cevapladı
Emzik kullanımı anneler için kolaylık olsa da bebekler için aslında o kadar yararı bulunan bir materyal değildir. Bebekler doğdukları andan itibaren emme güdüsü ile dünyaya gelmektedir. Ancak boş bir emzigi sürekli emmeleri dahilinde gaz oluşumu, uyku düzensizlikleri gibi sorunlar yaratabilmektedir. Bu sebeple emzik kullanım sıklığı azaltılmalıdır. Bunun yanı sıra bazı bebekler oldukça sık emme isteğine sahip olabilmekte olup bazı bebeklerde bu daha az olabilmektedir. Bundan dolayı her bebek emzik kullanmak zorunda olmamaktadır. Bebeği emzigi reddeden ebeveynler bu konuda telaslanmamalılardır.
0 oy
(4,120 puan) cevapladı
Genelde emzik bebek için susturucu etkiye sahiptir. Bebek emzik kullanmak zorunda değildir. Fakat aile bireyleri tarafından sürekli yanında olamadıkları için emziğe alıştırırlar. o yüzden yalancı emzik adını alır :)
Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

2,662 soru

2,906 cevap

27 yorum

82 üye

...