0 oy
14 gösterim
Anne & Bebek kategorisinde (100 puan) sordu
Herkesin bildiği gibi günümüzde teknoloji bağımlılığı hergün gittikçe artıyor. Peki bebekler televizyon izlerse ileride bir teknoloji bağımlılığı problemiyle karşılaşır mı? Bebeklerin televizyon izlemesi ne kadar doğru ? Bebeklerin televizyon izlemesi zeka gelişimini engeller mi?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

2 Cevap

0 oy
(4,420 puan) cevapladı
Televizyon her ne kadar çocuk kanalları ile ailelerin kurtarıcısı olsa da gerek zeka gelişimi gerek fizyolojik gelişim açısından çocukların sağlığına zararlıdır. Bunun sebebi ise doğada görerek, dokunarak, isiterek ve koklayarak öğrenmesi gereken şeyleri sadece görsel olarak alması sebebi ile eksik öğrenme sağlamasına sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra boş levhaya benzetilen çocuk beyninin izledikleri karşısında beyninde yanlış kodlamalar yapılarak ileriki dönemlerde öğrenme güçlüğü çekmeleri, dikkat dağınıklığı ve öğrenme bozukluğu yaşamalarına sebep olmaktadır. Bunun dışında ekran karşısında yemek yiyen cocuklarda doyma sorunu yaşadıkları için ilerleyrn zamnlarda obezite v diyabet gibi sorunlar var olmaktadır
0 oy
(1,820 puan) cevapladı
İki çocuğum da televizyon izleyerek büyüdü çok şükür çok akıllılar
Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

2,662 soru

2,906 cevap

27 yorum

83 üye

...