Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

2 Cevap

0 oy
(26,880 puan) cevapladı
Yeni doğan bebeklere mama vermek doğru olmaz ilk 6 ay sadece anne sütü tüketmesi gerekiyor.
(4,300 puan) yorumladı
Anne sütü bebeğinize verebileceğiniz en doğal mamadır. Ancak bazı durumlarda annenin sütü gelmeyebiliyor ve süreç uzayabiliyor. Böyle durumlarda dr tavsiyesi göz önünde bulundurularak bebek formül sütleri verilebilir. Aksi takdirde aç kaln bebek uyuyamayacak, huysuzlanacak ve sürekli ağlayacaktır. Üstelik pek fazla bilinmese de aç kalan bebeklerde sarılık olma riski diğerlerine göre daha fazladır.
0 oy
(3,960 puan) cevapladı
Yenidoğan bebeklere anne sütü kesin olarak tavsiye edilmelidir Özellikle ilk gelen sütü muhakkak içmesi gerekmektedir. Eğer bebek prematüre doğmuşsa doktor kontrolünde beslenme düzeni ayarlanır. Eğer anne çeşitli nedenler ile bebeğini emziremiyorsa artık süt annelik diye bir kavram var. Bebeğinize fazla sütünü verebilecek süt anneleri grupları bulunmaktadır. Eğer tıbbi açıdan doktorunuz önermişse hazır mamaya takviyesi yapmanız gerekir.
Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

2,674 soru

2,933 cevap

27 yorum

96 üye

...