0 oy
33 gösterim
Diğer kategorisinde (12,280 puan) sordu
mutluluk parayla satın alınabilir mi. parasız mutluluk olur mu. siz olsanız hangisini seçerdiniz?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

6 Cevap

0 oy
(990 puan) cevapladı
Mutluluğu seçmelisiniz. Sevdiklerimiz, ilgi duyduğumuz hobiler, çalışma ve başarmanın ardından yaşanan gurur sonucunda oksitosin hormonu salgılanmaktadır. Böylece kimsenin onayına ihtiyaç duymadan ve problemlere yol açacak maddi manevi girişimler yapmadan mutlu olmak mümkün. Mutluluğun ardından beslenen tüm ruhsal ve fiziksel sağlığımız sonucunda para kazanmamak mümkün değil.
0 oy
(16,230 puan) cevapladı

Öyle bir devirde yaşıyoruz ki... Para olmadan dışarıya adım atmak mümkün değil. Her şey cepteki paraya bakıyor. Maalesef şu zamanda para varsa mutluluk var.

0 oy
(25,390 puan) cevapladı
Eğer paranın bana mutluluk getireceğini düşünüyorsam parayı seçerdim örneğin hastaysam ve iyileşmek için paraya ihtiyacım varsa, o zaman cevabım para olurdu. fakat şu an hasta olmayan, kendi yağı ile kavrulan bir birey olarak mutluluğu seçerim. yani aslında her koşulda önce sağlık ve mutluluk...
0 oy
(1,820 puan) cevapladı
Önce sağlık sonra mutluluk en son para diyorum, sağlık ve mutluluk olmadan para hiçbir şey ifade etmez. Ama para olmadan sağlık ve mutluluk çok şey ifade eder.
0 oy
(7,680 puan) cevapladı
Hayatta paradan daha önemli şeyler vardır. Kişi sağlıklı olur, sevdiği kişilerle hayatı paylaşır ve sevdiği işi yaparsa elbetteki mutlu olur. Ancak tabiki para da tamamen önemsiz değildir. Önemli olan mutlu olmak için para kazanmayı  amaç olarak değil araç olarak görmektir.
0 oy
(4,200 puan) cevapladı
İkisi de çok önemlidir. Birbirinden ayırmak zordur çünkü bazen mutluluğumuzun paraya bağlı olduğu anlar oluyor maalesef.

Rasgele Soru:

Alkali Ne Demektir?

Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

2,662 soru

2,906 cevap

27 yorum

83 üye

...