0 oy
191 gösterim
Diğer kategorisinde (28,160 puan) sordu
Avukatlar aylık ne kadar maaş alıyor? Avukatlık mesleği seçecekler için geliri tatmin edici mi? Sizce avukatlar iyi kazanıyor mu?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

3 Cevap

0 oy
(14,620 puan) cevapladı
avukatların aylık geliri aldıkları davaya, dosya sayısına göre değişir. baronun belirlediği alt limit dışında kesin bir fiyat söylenemez.
0 oy
(480 puan) cevapladı
Serbest meslek mensubu avukatların kazançları değişkenlik göstermektedir. Ancak kamuda maaşlı çalışan avukatların aldıkları ücret maaş şeklinde olup her yıl artış oranına göre bu maaş değişkenlik göstermektedir.
0 oy
(6,460 puan) cevapladı
Avukatların aylık geliri, avukatlık mesleğinin niteliklerine, deneyimine, mevcut durumlarına, çalıştıkları şirket veya kuruma göre değişebilir. Genel olarak, Türkiye'de avukatlar ortalama aylık 10.000 TL ile 20.000 TL arasında bir maaş alabilirler. Ancak, bu rakam yüksek tecrübe ve ünvan sahibi avukatlar için daha yüksek olabilir.
Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

Kategoriler

4,388 soru

3,453 cevap

30 yorum

1,351 üye

...