0 oy
186 gösterim
Sağlık & Cinsellik kategorisinde (8,720 puan) sordu
Kızlar ertesi gün hapı hakkında merak ettiğim bazı şeyler var. Ertesi gün hapı zararlı mı? Ertesi gün hapı ne zaman kullanılır? Aranızda bu konuda bilgiye sahip olan var mı?
Not: Kullanıcıların sorularına bedavabeyin.com üyelerinin verdiği cevapların geçerliği, doğruluğu ve sorulan soruya uygunluğu ve uygulama yöntemleri hakkında garanti vermez.Tamamen cevabı verenin sorumluluğundadır.

3 Cevap

0 oy
(3,630 puan) cevapladı
Bir sağlıkçı olarak "Ertesi gün hapı ne işe yarar?" ve "Ertesi gün hapı kullanımı zararlı mı?" sorusunun cevabını kendi bilgilerime dayanarak açıklayayım. Ertesi gün hapı bir çeşit doğum kontrol yöntemidir. Ertesi gün hapı bazen halk arasında düşük hapı olarak bilinse de bu yanlış bir algıdır. Bu hap gebeliğin oluşumunu engeller sadece. Ertesi gün hapının kısa süreli kullanımlarda bir zararı yoktur ancak her ilişki sonrası bu hapa yönelirseniz ciddi sıkıntılarla karşılaşabilrsiniz. Bu hap yerine doktorunuzla görüşerek doğum kontrol hapı kullanmanız daha sağlıklıdır.
0 oy
(5,880 puan) cevapladı
Bir çeşit doğum kontrol yöntemidir ve her iki taraf da korunmadığı takdirde kullanılmalıdır. Risk taşır.
0 oy
(4,300 puan) cevapladı
Ertesi gün hapı yüzde yüz güvenilirliği olmayan bir korunma yöntemidir. Korunmasız ilişkiye girildiği zaman içilmesi gereken bir haptır. En geç ertesi gün içilebilir. Bu sebeple adı ertesi gün hapıdır. Ancak belirttiğim gibi tam anlamıyla koruma sağlamaz. 9 ay 10 gün sonra kucağınızda bi ufaklık olabilir.

Rasgele Soru:

domain ne kadar?

Selam ! Bedavabeyin sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Bedavabeyin,nedir,nasıl yapılır

Google , En çok arananları arasında soru bulmana yardımcı olabilir

Kategoriler

4,351 soru

3,366 cevap

30 yorum

837 üye

...